5 vecí, ktoré ste o beauty produktoch nevedeli

Dnešný článok bude trošku nezvyčajný, ale stále sme v téme beauty. Je o piatich veciach, ktoré ste o beauty produktoch zrejme nevedeli. A ja donedávna tiež nie. 1. Už ma vyhoď

Všimli ste si niekedy na zadnej strane každého kozmetického výrobku malý znak v tvare téglika s číslom? Ja som ho tam videla stále, ale nikdy som sa nezamýšľala  nad tým čo to vlastne znamená. A asi tak to robí aj väčšina ľudí. 


Tento znak je však veľmi dôležitý, pretože nám dáva informáciu o spotrebe výrobku od jeho prvého otvorenia, alebo použitia. Áno presne tak. Takže ak na maskare vidíte číslicu 3, to značí že od jej otvorenia ju treba vyhodiť po troch mesiacoch. Ak je na kréme číslo 24, tak 24 mesiacov od prvého použitia. 


Už len si zapamätať kedy sme ktorý produkt otvorili :)


2. Červená mi pristane

Hovorí sa, že červený rúž by mala vlastniť každá žena. Nie každá žena ale vie, že karmínová farba ktorá sa nachádza v mnohých kozmetických produktoch je vyrábaná z chrobáka s názvom Červec Nopálový. Konkrétne zo samičiek. Žijú na kaktusoch opuncie, až kým ich neuvaria a neurobia z nich farbu do rúžov, tieňov, či červené farbivo do potravín.


Pýtate sa prečo? Existujú mnohé spôsoby ako vyrobiť červené farbivo, ale tento spôsob je najprírodnejší a vraj najbezpečnejší. Takže preto. Dúfam, že teraz nezačnú z okien lietať rúže, pretože nie všetka kozmetika sa farbí chrobákmi. No ako zistiť, ktorý Váš rúž je z chrobáka a ktorý nie, to už netuším.


3. A všetko sa blyští

Rozjasňovače, trblietky a všetko blyštiace sa. V posledných rokoch sa produkty so shimerom stali veľmi obľúbené, ale napadlo Vás čo obsahujú tieto produkty aby sa takto leskli? 


Rybacie šupiny. 


Áno čítate dobre. Väčšina kozmetický produktov obsahuje práve rozomleté rybacie šupiny, ktoré spôsobujú to, že sa naše obľúbené produkty, ako laky či očné tiene lesknú.


4. Neposlušné vlasy

Určite každá z nás používa na skrotenie neposlušných vlasov malé čierne sponky. Používate ich však správne?


Sponka má jednu stranu rovnú a druhú vlnovkovú.  Pokiaľ ste ju používali vlnovkovu stranou hore, tak ste to robili zle. Ja som ich takto zle nosila stále. :) Vlnovková časť totižto na vnútornej strane pomáha sponke zostať na mieste a nehýbať sa.5. Miešame

Ktorá z nás nemá doma aspoň jeden lak na nechty? A kiežby len jeden. Ja už  neviem kam ich dávať. Mám ich uložené v zásuvke alebo na poličke. Keď príde víkend a mám chuť na nový odtieň vezmem si jeden zo zásuvky a pred použitím ho samozrejme premiešam. Chytím ho do ruky a trasiem s ním o dušu. Robíte to tak aj vy?

To je však zle.


Takéto trasenie hlava nehlava vytvorí vo vnútri laku drobné bublinky, ktoré sa pri lakovaní potom môžu prenášať na nechty.

Správne by sme mali lak jemne kotúľať medzi dlaňami. Lak sa premieša a nevytvorí to vo vnútri bublinky. Nanášanie by malo byť potom jednoduchšie.

Zvyk je však železná košeľa a stále na to zabúdam.  


Koľko z týchto vecí ste doteraz nevedeli? A ktoré Vás naviac prekvapili?


Vaša AN :-)

17 comments

 1. Fakt super typy znala jsem jen ten o té spotřebě!
  Beauty by K.

  ReplyDelete
 2. Tak já dělám všechno blbě, a to o spotřebě jsem nevěděla. A to o složení produktů radši rychle vypouštím, to bych musela všechno vyhodit :D

  Můj blog: Cosmokočka

  ReplyDelete
 3. Super fakty. Mnohé z nich jsem opravdu nevěděla. Ta čísla, o kterých píšeš u 1., jsem luštila vždy a vždy mi bylo nejasné, k čemu vlastně slouží. Díky ;)

  ReplyDelete
 4. Naozaj zaujímavý článok, s tými červenými rúžmi je to humus :D Aspoň že existujú aj 100% vegánske :D

  ReplyDelete
 5. Teda tak aj ja som si tie sponky dávala celý život zle. Ok no už sa polepším. Kozmetiku sa snažím pomerne pravidelne triediť, ale jasné, že sa mi to tak úplne nedarí.

  ReplyDelete
 6. Skvělý článek. Nejvíce mě překvapily třpytky v produktech, že jsou z rybích šupin. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 7. Super článek, většinu těchto věcí znám, ale třeba datum spotřeby moc neřeším. Což je samozřejmě špatně. Na druhou stranu je mi fakt líto vyhazovat něco, co jsem použila jen párkrát. :D

  Dívka z venkova

  ReplyDelete
 8. Jo jo, když vidím manikérku jak třepe lakem,otvírá se mi kudla v kapse

  ReplyDelete
 9. To je super článek :) Já jsem nevěděla o té spotřebě, obsahu rozjasňovačů, rtěnek, mazec :) O lacích a vlásenkách jsem to už někde četla.

  ReplyDelete
 10. Tak tie sponky a rozjasňovače ma prekvapili, to som teda nevedela. :)

  ReplyDelete
 11. Skvelý článok! :) najviac ma prekvapili tie rybie šupinky :O A potom aj vlásenky. Musím to vyskúšať, lebo v jednom predstavení mám pripnutú čelenku, ale nikdy mi to pevne nedrží. Možno preto, že som ich nosila zle :D
  World of Nicol

  ReplyDelete
 12. Ty rozjasňovače mě vážně překvapily :-)

  ReplyDelete
 13. Super článek! Teď chodím a studuju ikonku krabičky na každém produktu co domam mám :D

  www.double-claire.blogspot.cz

  ReplyDelete