Mám príliš veľa kozmetiky?

Túto otázku si kladiem čas od času. Najmä vtedy ak sa vrátim domov s taškou kozmetiky, ktorú ani nepotrebujem. Potom zistím, že doma mám už 3 rúže v podobnom odtieni, alebo podobný modrý lak. A potom to u mňa vyzerá takto.


No aj tak, zakaždým keď som v nákupnom centre sa musím zastaviť v drogérii. Poviem si, že sa len popozerám. A potom ako sa tak prechádzam pomedzi regálmi, uvidím nový šampón, masku na tvár, alebo nový rúž. A potom zrazu začujem tichučký hlások v mojej hlave.

Hlas: Tento rúž ešte doma nemáš.
Ja: Ale mám doma už 3 červené matné rúže.
Hlas: Ale nie v tomto odtieni.
Ja: A vážne ho potrebujem?
Hlas: Je na neho dokonca zľava 1 €.
Ja: Kupujem.

Bol to tvrdý boj, ktorý som žiaľ prehrala. Nechcem všetku vinu zvaľovať na hlas v hlave, pretože ten predsa len patrí mne. Ale z drogérky stále odchádzam šťastná. Vraj keď si žena kúpi niečo pre seba, ako kabelku, kozmetiku či topánky, je to oveľa lepšie ako terapia. To šťastie mi drží až pokiaľ neprídem domov a chcem sa so svojím novým úlovkom niekomu pochváliť.
Pohľad dotyčného hovorí za všetko. A asi má aj pravdu. Posledné mesiace som sa preto snažila trochu krotiť, a kupovala som len veci, ktoré som NAOZAJ potrebovala. A pomohli tomu aj Vianoce, pretože som potrebovala nakúpiť veľa darčekov rodine a nemyslela som ´´len´´ na seba. 

Samozrejme, že neprestanem kupovať kozmetiku. Je to predsa len moja vášeň. No tento rok som si dala predsavzatie, aby som si každý takýto nákup poriadne premyslela a nekupovala hneď všetko čo uvidím. Dúfam, že sa mi to podarí a ten hlások v hlave ma už nebude pokúšať.

A ako ste na tom vy? Stáva sa aj Vám, že to s nákupom kozmetiky preženiete?


Vaša AN :-)

18 comments

 1. Tento rok sa budem snažiť veľa kozmetiky nekupovať, pretože doma mám toho až až. A chcem produkty spotrebovávať, hlavne dekoratívku. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. Ne, že bych byla nějaký závislák, ale kosmetiku kupuji ráda a nebo chodím pokoukávat po novinkách :-) většinou si něco malého odnesu, zatím se mi nestalo, že bych odešla z drogerie s prázdnou.
  All my cosmetics

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pre mňa je tiež ťažké si niečo nekúpiť :-)

   Delete
 3. Já jsem taky závislá na kosmetice :D :)..

  Od jaké značky nejraději nakupuješ kosmetiku?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tento rok som si veľmi obľúbila značku Bourjois a kupovala som od nich pár produktov. Je drahšia, ale zatiaľ bolo všetko veľmi kvalitné.

   Delete
 4. Také kosmetiku ráda nakupuji :-D

  ReplyDelete
 5. Mě se poslední dobou nakupuje kosmetika líp na internetu. A ten vnitřní hlas moc dobře znám :D
  SimonetaBlog

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tak nakupovanie online je tiež závislácke. Keď vidím, čo všetko sa dá kúpiť tak som v nebi.

   Delete
 6. Tak tento pocit presne poznam a tiez som si povedala, ze tento rok budem setrnejsia pokial ide o kozmetiku, no kazdy den objavujem nieco nove co nutne potrebujem :D

  http://makeupandrun.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 7. Som na tom asi rovnako. Domov mi chodí naozaj veľké množstvo kozmetiky, ja si ešte nejakú vždy kúpim, pretože ma niečo zaujme a potom je toho fakt veľa :D Ešteže mám sestru, ktorá je v podobnom veku ako ja, takže jej vždy niečo posúvam :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moja sestra má 9 takže jej akurát tak lakujem nechty :-D

   Delete
 8. já mám teda to štěstí, že si to vždycky pořádně rozmyslím, ale hele, když máš nepotřebnou kosmetiku, tak ji třeba prodej na votočvohoz :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ona ani nie je tak nepotrebná. Len je jej veľa :-)

   Delete
 9. Wau, ten mini komiks je super, haha! Ja som si povedala, žiadne nové rúže ani produkty na pery, dokiaľ nespotrebujem aspoň jeden alebo dva rúže, čo mám doma! ♡ ◠‿◠ ♡

  * Kórejské plátenkové masky na pleť *

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem. Asi si tiež zavediem podobné pravidlo. :-)

   Delete
 10. Podareny clanok, ja mam tiez celkom dost vela kozmetiky, ale skor prichadzam na to, kolko este inej potrebujem :D

  ReplyDelete